ورود بنیاد مسکن به حوزه احیای بافت‌های فرسوده شهری

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آمادگی این نهاد برای ساخت واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری به ویژه در شهر مشهد خبر داد.

علیرضا تابش شامگاه پنج شنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: بافت فرسوده و ناکارآمد مشهد بسیار پیچیده است و برای بازآفرینی آن باید با حوصله با این پیچیدگی‌ها برخورد کرد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن تجربه‌های مشترک و خوبی با ستاد ملی بازآفرینی در شهرهایی چون زاهدان و چابهار دارد و می‌تواند با همکاری این ستاد در احیای بافت‌های ناکارآمد شهری مشهد هم مؤثر واقع شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در صورتی که شهرداری‌ها در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری زمین‌هایی را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهند این نهاد برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در ساخت و اجرای پروژه‌های بازآفرینی آمادگی کامل دارد.

محدوده مصوب بافت‌های فرسوده و ناکارآمد خراسان رضوی ۱۱۷ محله با چهار هزار و ۸۹۱ هکتار در ۳۱ شهر استان است که محدوده این بافت‌ها صرفاً در مشهد ۲ هزار و ۲۹۲ هکتار بوده و سبب شده این کلانشهر سومین منطقه شهری از نظر بزرگی مساحت بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در کشور باشد.

توسط |2019-03-09T11:08:55-01:009th مارس, 2019|اخبار داخلی, اخبار روز|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید