موافقت وزیر راه با ۱۰ برنامه کوتاه و بلند مدت مسکن

وزیر راه و شهرسازی برنامه ۲۵ ساله و کوتاه مدت مسکن را که از سوی معاونت مسکن این وزارتخانه تهیه شده بود را تایید و با اجرای آن موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی چند روز پیش، از تهیه و ارائه یک برنامه کوتاه مدت و بلند مدت ۲۵ ساله در بخش مسکن خبر داده و گفته بود که بسته ۱۰ برنامه مشخص معاونت مسکن و ساختمان به وزیر راه و شهرسازی ارایه شده است که بخشی از این برنامه‌ها اجرایی و بخشی مطالعاتی و شامل تدوین طرح‌هاست که امیدواریم با تاید وزیر راه و شهرسازی به عنوان چراغ راه برنامه‌های آتی حوزه مسکن وزاتخانه تاثیرگذار باشد.

حسینی معاون امور مسکن و ساختمان با تاکید بر این مطلب که بخشی از این برنامه‌ها، اجرایی و بخشی مطالعاتی خواهد بود، از تدوین طرح‌ها در آینده نزدیک با عنوان برنامه کوتاه مدت خبر داده و گفته است: در این بسته ۱۰ برنامه مشخص دنبال خواهد شد.

وی افزود:بخشی از این برنامه‌ها اجرایی و بخشی مطالعاتی و شامل تدوین طرح‌هاست. به عنوان نمونه یکی از طرح های مهمی که ارایه شده است طرح جامع مسکن است که در دو فاز کوتاه مدت سه ساله جهت ساماندهی وضع موجود و برنامه بلندمدت ۲۵ ساله چراغ راه برنامه های آتی در حوزه مسکن خواهد بود. این برنامه‌ها و سیاست‌ها مباحث مرتبط با کیفیت ساخت و ساز و راه اندازی نظام ملی ساخت و ساز سایر موارد را در بر می‌گیرد.

معاون امور مسکن و ساختمان همچنین گفت: در حوزه فعالیت‌های عمرانی و تملک دارایی‌ها بیش از چند دهه است که نظام فنی-اجرایی داریم، اما متاسفانه برای نظام ساخت و ساز بخش خصوصی که به نظر می‌رسد، بیشترین سرمایه‌گذاری بخش مسکن در بخش خصوصی انجام می شود، فاقد چنین نظامی هستیم که در بسته فوق حل این مسائل در نظر گرفته شده است.

حسینی ادامه داد: امیدواریم که ریل‌گذاری حوزه مسکن و ساختمان و آنچه که سرمایه‌های ملی ما در حوزه مسکن و ساختمان است را بتوانیم سامان دهیم.

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان برنامه‌های کوتاه‌مدت وزارتخانه شامل تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده و همچنین احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید است که ۲۰۰ هزار واحد آن توسط شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۱۰۰ هزار واحد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری در قالب طرح بازآفرینی شهری، طی دو سال ۹۸ و ۹۹ انجام می‌شود.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزارتخانه، موافقت خود را با ۱۰ محور پیشنهادی آن معاونت اعلام کرد.

در این ابلاغیه آمده است: با پیشنهاد معاون مسکن و ساختمان در مورد رئوس برنامه‌های با اولویت حوزه مسکن و ساختمان موافقت می‌شود.

در این ابلاغیه تصریح شده است: معاون مسکن و ساختمان در باره رئوس برنامه‌های با اولویت اقدام کنند و گزارش عملکرد آن را ماهانه گزارش کنند.

توسط |2019-02-27T11:31:09-01:0027th فوریه, 2019|اخبار داخلی, اخبار روز|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید