قیمت مسکن در ۵ سال اخیر چقدر گران شد؟

بررسی آمار رسمی حاکی از آن است که در ۵ سال اخیر منتهی به بهمن ۹۷ قیمت مسکن در تهران بالغ بر ۱۶۰.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مطابق آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی در بهمن ماه سال ۹۲ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکنی در تهران ۳ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان بود. در ماه مورد اشاره منطقه یک با ۹ میلیون و ۱۶۷ هزار تومان رکورددار قیمت در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران بود.

در بهمن ۹۲ بالغ بر ۱۲ هزار و ۳۸۶ فقره معامله انجام شد که مناطق ۴ و ۵ به ترتیب با ۱۱۷۸ و ۱۵۴۹ فقره بیشترین سهم را به خود اختصاص داده بود. از سوی دیگر چند روز پیش وزارت راه و شهرسازی جدیدترین جدول مربوط به قیمت مسکن در شهر تهران را منتشر کرد. بر این اساس متوسط قیمت مسکن از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور و برای اولین بار رقم ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان را ثبت کرده است. این قیمت حکایت از افزایش بیش از ۱۶۰ درصدی قیمت‌ها از بهمن سال ۹۲ تا بهمن سال ۹۷ دارد.

منطقه یک همچنان رکوردار متوسط قیمت است و در دومین ماه سرد سال قیمت هر مترمربع واحد مسکونی بالغ بر ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان بوده است. طی بهمن امسال ۸۰۹۹ فقره معامله در سامانه کد رهگیری ثبت شده که در مقایسه با  بهمن سال ۹۲ حدود ۳۴٫۶ درصد کاهش یافته است.

توسط |2019-02-24T10:16:40-01:0024th فوریه, 2019|اخبار داخلی, اخبار روز|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید