قیمت مسکن با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه سبد مسکن، متنوع است و هرگز نباید با یک معادله مجهول با آن برخورد کرد، گفت: واحدهای مسکونی تولید شده با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد.

نادر محمدزاده ، در مورد این که از پیش‌بینی سالانه ۹۰۰ هزار مسکن در طرح جامع مسکن عقب افتادگی وجود دارد، گفت: مشکل این است که واحدهای مسکونی تولید شده با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد، لزوما این واحد مسکونی خالی از سکنه به این مفهوم نیست که همه مردم صاحب مسکن هستند، بلکه به این مفهوم است که یک واحدی ساخته شده ولی متقاضی توانایی خریدآن را ندارد.

* مسکن سبد متنوعی است و هرگز نباید با یک معادله مجهول با آن برخورد کرد

وی افزود: سبد مسکن سبد متنوعی است و هرگز نباید با یک معادله مجهول با آن برخورد کرد و خانه بزرگ ویلایی در یک منطقه مرغوب هم جزء سبد مسکن است و متقاضی خود را دارد و نحوه ورود به آن متفاوت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: واحد مسکونی ۵۰ متری مسکن اجتماعی و یا مسکن مهر هم یک سبد مسکن محسوب می‌‌شود، پس یک سبد بزرگی وجود دارد که هر کدام از اینها نوع برنامه‌ریزی متنوعی را می‌طلبد.

وی خاطر نشان کرد: امروزه اتفاقی رخ داده که در گذشته کمتر بوده و آن این است که معاملات را می‌توانید شفاف تشخیص دهید که مردم چه چیزی را در کجا و با چه شرایطی خریداری می‌کنند و می‌توان مشخص کرد که علاقه بازار مسکن به چه چیزی بیشتر است.

محمدزاده ادامه داد: امروز به جهت آماری و سامانه‌های املاک که وجود دارد و ثبت کد املاک اطلاعات شفاف‌تر از گذشته و باید برنامه‌ریزی‌ها نیز مناسب‌تر باشد.

منبع:فارس

توسط |2018-10-13T11:27:07+00:0013th اکتبر, 2018|اخبار روز, تحلیل بازار مسکن|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید