بازسازی تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل تا پایان امسال

معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: در برنامه داریم تا پایان سال جاری تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل بازسازی شوند.

عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از مسکن های روستایی آسیب دیده ناشی از سیل در خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا، افزود: بر اثر وقوع سیل حدود ۱۳۳ هزار واحد مسکونی خسارت دیده‌اند که از این تعداد ۵۰ هزار واحد تخریب ۱۰۰ درصدی شده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین خسارت وارد شده به منازل مسکونی در استان های گلستان، لرستان و خوزستان هستند.

مهدیان اظهار کرد: برای بازسازی واحدهای تخریبی تسهیلات ۴۰ میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه افراد اهل تسنن این استان بنا به اعتقاداتی که دارند حاضر به دریافت وام نیستند این درحالیست که تعدادی از منازل این افراد نیز بر اثر بارش شدید باران دچار آسیب شده اند و برای حل مشکل آن ها چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟ بیان کرد: برای حل این مشکل مذاکرات لازم با آن ها انجام شده است و در سطح کشور در استان هایی که جمعیت اهل سنت در آن زندگی می کنند این مسئله حل شده است.

مهدیان تصریح کرد: با مذاکرات انجام شده این مسئله در خراسان شمالی نیز حل شده است.

واحدهای مسکونی روستایی از لحاظ استحکام، وضعیت مطلوبی ندارند

محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه گفت: در خراسان شمالی بر اثر بارش شدید باران شش هزار واحد مسکونی نیاز به احداث مجدد دارد.

وی افزود: این واحدهای روستایی در ۲۶۴ روستای این استان قرار دارند.

شجاعی تصریح کرد: استحکام واحدهای مسکونی روستایی در این استان، مطلوب نیست و امیدوار هستیم با احداث مجدد این واحدها دوباره شاهد تخریب آن ها نباشیم.

توسط |2019-04-09T10:44:45+00:009th آوریل, 2019|اخبار داخلی, اخبار روز|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید