افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: تاکنون سقف تسهیلات مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومان بوده که برای سال آینده به ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله مهدیان عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح ۳۲ هزار و ۸۳۰ امین واحد طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در معصوم آباد خوسف بیان کرد: در حال حاضر پنج میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن روستایی داریم که قریب به شش میلیون خانوار روستایی در آن ساکن هستند.

وی با اذعان به اینکه ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها کمبود داریم، اظهار کرد: از سال ۸۴ طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی آغاز شده که از ۲۰ هزار واحد، هفت هزار واحدها مقاوم بودند.

مهدیان با بیان اینکه سالانه بهسازی ۲۰۰ هزار واحد تأمین اعتبار شده است، افزود: در حال حاضر به طور میانگین ۴۲ درصد خانه‌های روستایی مقاوم هستند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با اشاره به بازسازی مناطق حادثه دیده مانند زلزله بم و کرمانشاه بیان کرد: در قالب بازسازی تاکنون ۴۰۰ هزار خانه احداث شده است.

مهدیان با بیان اینکه از مجموع پنج میلیون و ۳۷۰ هزار واحد بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مقاوم شده‌اند، اظهار کرد: برنامه داریم تا سال ۱۴۰۵ بیش از ۷۵ درصد خانه‌های روستایی مقاوم باشند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی فرهنگ ساخت و ساز در روستاها نسبت به گذشته تغییر کرده است، بیان کرد: سازمان نظام مهندسی روستایی در استان‌ها راه اندازی شده که با ۱۲ هزار عضو زیر نظر بنیاد مسکن کار می‌کنند.

مهدیان با بیان اینکه برای سال ۹۷ پیشنهاد دادیم که سقف تسهیلات بهسازی مسکن روستایی تا ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد، افزود: تاکنون سقف تسهیلات ۲۵ میلیون تومان بوده که برای سال آینده به ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

توسط |2019-03-13T13:33:39-01:0013th مارس, 2019|اخبار داخلی, اخبار روز|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید