احتمال افزایش تعرفه خدمات نظام مهندسی تا پایان سال

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران با بیان این‌که هنوز بخش عمده‌ای از ساخت و سازهای درون شهری توسط مهندسان انجام نمی‌شود، گفت:با تدابیر وزیر راه به زودی شاهد افزایش تعرفه خدمات نظام مهندسی حتی در سال جاری خواهیم بود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد طاهری در مراسم گرامیداشت روز مهندس اظهار کرد:‌ اولین سئوالی که در چنین روزی به ذهن خطور می کند، این است که چرا یک روز به نام مهندس نامگذاری شده و چرا این روز جهانی بوده و در اکثر کشور های دنیا نظیر فرانسه، اسپانیا، هلند و…پاس داشته می شود.

وی در پاسخ به این پرسش افزود: تاریخ به ما آموخته بزرگترین مشکلات بشری توسط مهندسان قابل حل است. با گذشت زمان و مدرنیته شدن جوامع بشری، مهندسی در بخش های مختلف زندگی ورود کرده، به گونه ای که در اکثر دانشگاه های معتبر جهان، مهندسی در رشته های متفاوتی نظیر مهندسی پزشکی، مهندسی اقتصادی و مهندسی فرهنگ تدریس می شود.

وی تصریح کرد: در ایران مهندسی قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد و مهندسان ایرانی در گذشته با کمترین امکانات و در بدترین شرایط ممکن، بهترین شرایط را برای زندگی فراهم کردند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: با همدلی و همراهی اعضای هیئت مدیره دوره هشتم در ماه‌های اخیر توجه ویژه‌ای به استفاده از سازندگان ذی‌صلاح در ساخت و ساز شهری شده و آسیب ها در این بخش مورد شناسایی قرار گرفته است. از این رو امیدواریم اگر نهادهای مدیریت شهری از جمله شورای شهر، شهرداری و نظام مهندسی با هم همکاری داشته باشند، شاهد این خواهیم بود که تمام ساخت و سازهای شهری به زودی توسط مهندسی انجام شود.

طاهری بیان کرد:‌ به نظر می رسد باید حضور وزیر راه و شهرسازی در این مراسم را مغتنم شمرد و مهم‌ترین دغدغه مهندسان در سال جاری را که همان عدم افزایش تعرفه خدمات نظام مهندسی را بازگو کرد. مطمئنم با تدابیر وزیر راه به زودی شاهد افزایش تعرفه خدمات نظام مهندسی حتی در سال جاری خواهیم بود.

توسط |2019-02-24T10:14:47-01:0024th فوریه, 2019|اخبار روز, همایش ها و تشکل ها|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید